aktualnosci › Historia pacjentki z Przewlekłą Chorobą Nerek

Przewlekła Choroba Nerek może dotyczyć ponad 4,5 miliona Polaków. 90 proc. z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ choroba rozwija się podstępnie, często latami.

O tym, jak sobie z nią radzi opowiedziała nam Pani Izabela, która o diagnozie dowiedziała się od ponad 20 lat temu, a niedawno dołączyła do programu lekowego, w którym zastosowana terapia wpłynęła pozytywnie na jej samopoczucie i wyniki badań.

Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu, kiedy Pani Izabela zgłosiła się do lekarza pierwszego kontaktu z powodu silnych bólów i zawrotów głowy. Po pogłębionych badaniach okazało się, że pacjentka cierpi na nadciśnienie związane z chorobą nerek. Leczenie wymagało ciągłej współpracy pacjenta z nefrologiem, a obecnie również z wyspecjalizowanym dietetykiem.

Dzięki konsekwentnemu wdrożeniu diety niskobiałkowej wraz z terapią ketoanalogami aminokwasów, badania kontrolne Pani Izabela wskazują, że jej stan zdrowia jest stabilny, a tempo postępu choroby nerek zwolnione.

Dodatkowo, dzięki aktywnemu trybowi życia, w tym regularnym spacerom, gimnastyce oraz uczestnictwie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, pacjentka cieszy się wciąż dobrą jakością życia.

Przypadek Pani Izabeli stanowi inspirujący przykład skuteczności terapii, której celem jest spowolnienie progresji choroby, odsunięcie w czasie dializoterapii oraz poprawę i utrzymanie jakości życia pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, poprzez zastosowanie leczenia zachowawczego, łączącego postępowania farmakologiczne i dietetyczne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.